تبلیغات
جدید ترین خبرها و مطالب جالب روز
هزینه,مکالمه,همراه,اول,دقیقه,ثانیه,تغییر,

.:. امروز :
   
 
آرشیو موضوعی
پیوندها
«دانلود فیلم وموسیقی»
گالری عکس های جالب روز
جامع ترین سایت سراسر وب
بزرگترین وبلاگ تفریحی ایران
ایران مرز پرگهر
"300MB Movie"
پــار 30 پــیــکــس
دانلود جدیدترین ها
نرم افزارهای روز دنیا
دانلود با لینك مستقیم
برای اعتلای طنز پارسی
وحیدوب ، درج آگهی رایگان
دانلود جدیدترین نرم افزارها
سایت تخصصی موبایل موبپا
فروش کارت DVB اسکای استار
30نما (گالری عکسهای کمیاب)
مجموعه های مفید آموزش زبان
آپدیت روزانه آنتی ویروس nod32
سه عکس | مرجع عکس پارسی
انجمن تخصصی موبایل و کامپیوتر
بروز ترین وبسایت دانلود نرم افزار
سایت تفریحی بهزاد جون دات كام
سرگرمی ، نرم افزار ، موبایل ، طنز
تبلیغات

تبلیغات
هزینه مکالمه همراه اول از دقیقه به ثانیه تغییر کرد

«مشترک گرامی، مدت کارکرد روی قبوض دوره 1/3/88 لغایت 1/5/88 بر حسب ثانیه می باشد. همراه اول» این اس ام اسی بود که روز سه شنبه روی موبایل برخی مشترکین تلفن همراه رفت؛ خبری که به نوبه خود قابل توجه بود. محاسبه ثانیه یی کارکرد تلفن همراه پس از فراز و نشیب هایی که روی صورت های مالی این شرکت اتفاق افتاد بسیار جای بحث داشت.
کاهش درآمد مخابرات در طول چندماهه اخیر و قطع چندین باره اس ام اس پس از عید و حاشیه هایی از این دست درآمد این شرکت را زیر سوال برد.
قطع اس ام اس از 21 خرداد لغایت 10 تیرماه و تکرار این قطع های غیرمنطقی، درآمد مخابرات را به شدت در سه ماهه اول سال کاهش داد. این کاهش درآمد داد سهامداران این شرکت بزرگ بورسی را نیز درآورد اما این داد و هوارها راه به جایی نبرد و هیچ کس نخواست یا نتوانست در برابر مشترکین و سهامداران شرکت مخابرات بایستد و توضیح قانع کننده یی نسبت به علت قطع اس ام اس در مقاطع مختلف یا محدودیت های تماس ایجادشده در برخی از نقاط و ساعات شبانه روز بدهد.
اعتراض دو گروه مشترکین و سهامداران راه به جایی نبرد تا اینکه این داد و قال ها باعث شد خبرنگاران از حسن قالیباف مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار بخواهند در این میان پا جلو بگذارد اما قالیباف هم با استناد به گزارش های محرمانه یی که مخابرات برای بورس فرستاده بود خبرنگاران را این طور توجیه کرد که مخابرات در باب مسائل مالی و سود مشکلی ندارد. این داستان همچنان ادامه داشت تا برگزاری مجمع این شرکت پرسروصدای بورسی.
مجمع مخابرات با حواشی و حال و هوای مخصوص خود برگزار شد. ماحصل این مجمع این بود که هر سهامدار مخابرات 14 تومان از سرمایه گذاری خود سود بگیرد. دو روز بعد مخابرات درخواست تعدیل مثبت سود خود را ارائه کرد و دوباره نماد «اخابر» به خواب زمستانی رفت. طبق گزارش هیات مدیره شرکت مخابرات شاید برگشت 300 میلیارد تومان از خزانه تعدیل مثبت را به سود این سهم هدیه کند. بازگشت 300 میلیارد تومان بارقه هایی از امید را در دل سهامداران روشن کرد تا شاید پس از یک سال سود بیشتری بگیرند اما صابر فیضی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران (سهامی عام) اعلام کرد این نقل و انتقال تنها در صورت های مالی صورت گرفته و ربطی به سود قابل تقسیم ندارد و سهامداران همان 14 تومان را می گیرند. او در توضیح به اعتماد گفت؛ «این نقل و انتقال وجه نقدی نبوده که به سود هم برسد بلکه در صورت های مالی از ستون هزینه ها برداشتند و به بخش درآمدها منتقل شده است، بنابراین سود تغییری نمی کند.» به هر حال سود تغییری نکرد. طبق اطلاعات و منابع و دفاعیاتی که مدیران شرکت از عملکرد مخابرات می کنند،این شرکت نه در باب سهامداران و نه در باب مشترکین خود تخلفی نکرده و درآمد این شرکت طی سه ماهه اول فرق چندانی با مدت مشابه در سال پیش ندارد.
این در حالی است که تقریباً حدود یک ماه اس ام اس یا پیامک ها به صورت سراسری قطع بوده و محدودیت های تماس در تهران و برخی نقاط شهرستان ها نیز رخ داده است. یعنی دو سرویس نسبت به سال گذشته در حالتی معلق، قطع و وصل بوده اند که قطعاً روی درآمد و سود این شرکت تاثیر گذاشته اند. حالا هم که محاسبه ثانیه یی راه نجات مخابرات از افت درآمدها شده است به نظر می رسد طبق اس ام اس مطروحه، مخابرات قصد دارد با تغییر در مبنای محاسبات خود در تلفن همراه زیان ناشی از فضای ارتباطی- انتخاباتی را کاهش دهد.
اما صابر فیضی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نظری متفاوت دارد. فیضی در گفت وگوی تلفنی خود عنوان کرد مبنای محاسبه مکالمات از ابتدا همان ثانیه بوده است. او اضافه کرد؛ «این خبر که جدید نیست همیشه مبنای محاسبه کارکرد تلفن همراه ثانیه بوده است.» پس چرا همراه اول با اس ام اس به مشترکین خود اطلاع رسانی کرد که از تاریخ 1/3/88 تا 1/5/88 کارکرد روی قبوض بر حسب ثانیه است. با وجودی که شما می گویید از ابتدا پایه و مبنای محاسبه قبوض ثانیه بوده است، آیا نیازی به تکرار یا گوشزد کردن این مساله به مشترکین بوده است؟ این سوالی بود که فیضی در برابر آن نتوانست پاسخ قانع کننده یی بدهد. او گفت؛ «از ابتدا پایه محاسبات مکالمات تلفن همراه همیشه ثانیه یی بوده است اما آن چیزی که شما می گویید و آن اس ام اسی که می خوانید که از طرف همراه اول است بحث دیگری است که من در جریان نیستم.» او به اعتماد پیشنهاد کرد در راستای روشن شدن قضیه با علی ابوالفضلی مدیرکل روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار تماس بگیرد، اما تلاش ها بی نتیجه ماند و ابوالفضلی به تماس ها پاسخ نداد.
نهایتاً یکی از دست اندرکاران در این رابطه پاسخ داد؛ «از ابتدا ثانیه مبنای محاسبات بوده اما من نمی دانم چرا همراه اول این پیامک را فرستاده است.» او توضیح داد؛ «هر دقیقه 10 پالس محاسبه می شود که در طول روز و پیک مصرف 5/447 ریال و در شب و روزهای تعطیل این مبلغ به 358 ریال محاسبه می شود. اما خرد و باقی محاسبات به ثانیه محاسبه می شود.» او با ارائه یک مثال این طور گفت که اگر شما 62 ثانیه صحبت کنید یعنی یک پالس و دو ثانیه صحبت کرده اید که مخابرات نیز با محاسبه یک دقیقه (10 پالس) به اضافه دو ثانیه هزینه مکالمه را محسوب می کند.
او قول داد دوباره این موضوع را با شماره تلفن فرستنده بررسی کند و اطلاعات جدیدی را در اختیار «اعتماد» بگذارد. پس از حدود 10 دقیقه دومین تماس «اعتماد» با این منبع آگاه برقرار شد. این منبع آگاه توضیح داد شماره فرستنده اس ام اس مربوط به مخابرات استان مرکزی است. که شاید با این اس ام اس خواسته به مشترکین استان خود اعلام کند که در قبض تاریخ 1/3/88 تا 1/5/88 مبنای محاسبات خود را ثانیه قرار داده است و شاید هم در تاکید بیشتر با ارائه این اس ام اس خواسته یک بار دیگر نحوه محاسبات را یادآوری کند. او در توضیح این موضوع که آیا ممکن است یک مرکز مخابرات یا استان نرخ پایه محاسبات خود را تغییر دهد، گفت؛ «بله، قانوناً می تواند نرخ محاسبات خود را بر پایه ثانیه محاسبه کند.»
اما این سوال همچنان ذهن ما را درگیر خود کرده است که چرا فقط برای دوره یی که اس ام اس ها قطع بوده اعلام هزینه ثانیه یی صورت گرفته و اینکه مبنای ریالی این محاسبه چقدر است؟ شاید این پاسخ ها را قبض های همراه اول اعلام کند.

ارسال شده توسط:ایمان در پنجشنبه 2 مهر 1388 | نظرات()
مطالب گذشته

«اسپایدرمن4» ماه می 2011 اكران می‌شود
گزارشی از روند تولید سریال آشپز باشی
سوپر استار بیش‌تر از آتش‌بس
«زندگی با چشمان بسته» به نیمه رسید
فقط 7 درصد از مدیران IT به میزان مصرف انرژی در پایگاه‌های داده توجه دارند
نقد بازی Call of Juarez: Bound in Blood
معرفی بازی Prototype
فیلم های Assassin’s Creed II ساخته می شود
اولین عکس رسمی از فیلم prince of persia منتشر شد
معرفی بازی های رایانه ای موثر در افزایش توان ذهنی کودکان
درآمد بازی های موبایلی به 32 میلیارد دلار می رسد
قیمت ها در بازار کنسول بازی کاهش یافت
عرضه "ایکس‌باکس" 250 گیگابایتی از سوی مایکروسافت
نفوذ ایران به بازار بازی های رایانه ای دنیا
FFXIII همزمان برای PS3 و 360 در اروپا عرضه می شود

آرشیو ماهانه
مهر 1388
آذر 1387
مرداد 1386
آمار كلی وبلاگ
نویسندگان ایمان


آمار وبلاگ بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
بازدید های این ماه :
بازدید های ماه قبل :
کل بازدید ها :
تعداد کل مطالب :

اطلاعات بیشتر
Pagerank

This site is monitored by www.montastic.com
تبلیغات

‍CopyRight © 2008 - 2009 by http://clicknews.mihanblog.com . Allreserved
This Template Transporting For Mihanbblog By WorldTemp.MihanBlog.Com And Special Thanks To Milad Mahdavi

هزینه,مکالمه,همراه,اول,دقیقه,ثانیه,تغییر,